NEDEN SARIKOVAN

SARIKOVAN Balı
Çok geniş bir coğrafya, yüksek rakım, endemik ve  zengin bir çiçek flora örtüsüne sahip olan Anadolu Yaylaları'nda üretilen bu balın içeriğinde 1000 ila 1500 arası farklı çiçek türü bulunmaktadır. Yüksek ve Bakir Anadolu coğrafyasının dünyaya sunduğu en değerli arı ürünleri arasında bulunan SARIKOVAN  bal, coğrafyasında şifa kaynağı olarak bilinmektedir.
 

Organik Sözleşmeli arıcılarımız tarafından organik arıcılık yönetmeliğine uygun olarak 2000m ile 3000m yükseklikte bulunan yayla ve kırlarda üretilmiş organik baldır. Kahvaltılarınız için tercih edebileceğiniz ekonomik olduğu kadar da lezzetli şifalı organik çiçek balıdır.

Organik bal çeşitlerimiz pastörizasyon işleminden geçirilmediği için ham bal statüsündedir. Ham bal olduğu için mutfağınızda bir süre sonra kristalleşebilir, bu normal ve ham bal olduğunu gösterir. Kristalleşen balları, kristal hali ile de tüketebileceğiniz gibi benmari usulü sıcak suyun içerisine kavanozu koyarak eski haline dönüştürebilirsiniz.

 

SARIKOVAN Balı Neden Bu Kadar Değerli ve Benzersiz?

İki sebebi var. Birincisi, Sarıkovan balının üretildiği doğu ve güneydoğu bölgesinin 2500rakım ile 3000 rakımlı yaylaları.  Buradaki endemik  bitki örtüsü, çiçek çeşitliliği balımızın aromasını, niteliğini mükemmelleştiren en önemli etkendir.

İkincisi ise, binlerce yılıdır bölgede yaşayanların,  sürdürdüğüaile geleneği olması yani tecrübe.

 

SARIKOVAN Organik Balının Üretildiği Bölgenin Bitki Örtüsü

Balın kalitesini ve değerini yükselten üç temel unsur vardır yüksek rakım, bitki çeşitliliği ve endemik olması SARIKOVAN Organik balın özenle üretildiği Doğu Anadolu Bölgesi  bu üç temel unsuru en çok barındıran bölgedir.  Doğu Anadolu bölgesi yaklaşık 170 bin km2 lik bir alan ile ülkemizin %20 lik bir kısmını kaplar ve yüzölçümü açısından en büyük bölgemizdir. Ülkemizin en yüksek rakımlı ve  3000 üzerinde bitki türüne sahip bölge %25’lik oranla endemizm açısından ülkemizin en zengin bölgelerinin başında gelmektedir. Bölgenin coğrafi koşulları, köylerin şehir merkezlerine olan uzaklığı, sebebiyle bitkiler çeşitlilik, endemik ve doğalığını günümüze kadar korumuştur.. 

 

SARIKOVAN Bölgesindeki Yüksek Rakım, Bitki Çeşitliliği ve Benzersiz Doğası, ile Dünyanın En Kaliteli Ballarını Üretmektedir.

Sarıkovan Balı Çok geniş bir coğrafya, yüksek rakım, endemik ve  zengin bir çiçek flora örtüsüne sahip olan Anadolu Yaylaları'nda üretilen bu balın içeriğinde 3000’e yakın farklı çiçek türü bulunmaktadır. Yüksek ve Bakir Anadolu coğrafyasının dünyaya sunduğu en değerli arı ürünleri arasında bulunan SARIKOVAN  bal, içerisindeki zenginlikler sayesinde dünyanın en kaliteli balları arasında yer almakta ve şifa kaynağı olarak bilinmektedir.

Tüm SARIKOVAN arı ürünleri doğal ortamlarında organik olarak süreçlerini tamamlamış Doğadan sofraya kadar olan bütün süreçler özenle takip edilmiş siz değerli müşterilimiz için özel olarak hazırlanmıştır.

  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • 100% YERLİ
    ÜRETİM
  • Koşulsuz Geri İade Garantisi
0533 664 99 15 0533 664 99 15