Bölgemiz ve Arıcılık

BÖLGEMİZ VE ARICILIK

SARIKOVAN  ORGANİK BALININ ÜRETİLDİĞİ BÖLGENİN BİTKİ ÖRTÜSÜ

Balın kalitesini ve değerini yükselten üç temel unsur vardır yüksek rakım, bitki çeşitliliği ve endemik olması SARIKOVAN Organik balın özenle üretildiği Doğu Anadolu Bölgesi  bu üç temel unsuru en çok barındıran bölgedir.  Doğu Anadolu bölgesi yaklaşık 170 bin km2 lik bir alan ile ülkemizin %20 lik kısmını kaplar ve yüzölçümü açısından en büyük bölgemizdir. Ülkemizin en yüksek rakımlı ve  3000 üzerinde bitki türüne sahip bölge %25’lik oranla endemizm açısından ülkemizin en zengin bölgelerinin başında gelmektedir. Bölgenin coğrafi koşulları, köylerin şehir merkezlerine olan uzaklığı, sebebiyle bitki çeşitliliğini, endemik ve doğalığını günümüze kadar korumuştur.. 

SARIKOVAN Bölgesindeki yüksek rakım, bitki çeşitliliği ve benzersiz doğası ile dünyanın en kaliteli ballarını standartlara ve Gıda Kodeksine uygun ve hijyenik bir şekilde ambalajında müşterileri ile buluşturmaktadır.

SARIKOVAN Balı Çok geniş bir coğrafya, yüksek rakım, endemik ve  zengin bir çiçek flora örtüsüne sahip olan Anadolu Yaylaları'nda üretilen bu balın içeriğinde 3000’e yakın farklı çiçek türü bulunmaktadır. Yüksek ve Bakir Anadolu coğrafyasının dünyaya sunduğu en değerli arı ürünleri arasında bulunan SARIKOVAN  bal, içerisindeki zenginlikler sayesinde dünyanın en kaliteli balları arasında yer almakta ve şifa kaynağı olarak bilinmektedir.

Tüm SARIKOVAN arı ürünleri doğal ortamlarında organik olarak süreçlerini tamamlamış Doğadan sofraya kadar olan bütün süreçler özenle takip edilmiş siz değerli müşterilimiz için özel olarak hazırlanmıştır.

  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • 100% YERLİ
    ÜRETİM
  • Koşulsuz Geri İade Garantisi
0533 664 99 15 0533 664 99 15