Blog Detayı

Kadın İstihdamını Destekliyoruz - 26 / Ağustos, Çarşamba


Sarıkovan markası ile özellikle kırsal alandaki kadınların ekonomik hayata kazandırılması amaçlanmaktadır.

SARIKOVAN markası ile özellikle kırsal alandaki kadınların ekonomik hayata kazandırılması amaçlanmaktadır.

Ekonomik kalkınma ve bölgelerarası dengesizliğin giderilmesi, gelişmekte olan ülkelerin çözmesi gereken en önemli sorunlardan biridir. Bu sorunun çözülmesinde kadın girişimciliğinin harekete geçirilmesi büyük katkı sağlayabilir. Bölgelerarası dengesizliğin daha belirgin olarak ortaya çıktığı Doğu Anadolu Bölgesinde, işgücüne katılım oranı ülke ortalamasının altında olan kadınların eğitim ve iş hayatında atılım düzeylerini artırarak, kaynaklardan eşit yararlanmalarını sağlayarak, bilgi birikimlerini geliştirerek ve örgütlenme bilinci kazandırarak bölgesel kalkınma sorununun çözümünde kadın girişimciliğinden yararlanılabilir.

Hemen hemen hepimizin ortak derdi olan kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanması.

Toplumda rollerinin çeşitlenmesi ve statülerinin yükselmesi sürecinde girişimcilik önemli bir role sahiptir. Kadınların çalışma hayatına katılması sürecinde yalnızca kadın istihdamı değil kadın girişimciliği de önemli bir alternatif olarak görülmektedir. Ülkemizin demografik ve ekonomik yapısı incelendiğinde, kırsal alanda yaşayan nüfus, tarım ve hayvancılık faaliyetleri göz ardı edilemeyecek büyüklüktedir.

 Bu karakteristik özellikler, kırsal alanda ve kırsal kalkınmada kadın girişimciliği konusunun önemini ortaya koymaktadır. SARIKOVAN ailesi olarak birinci hedefimiz bölgenin çok zor şartlarında hayat mücadelesi veren kadınlarımızın birer girişimci olarak iş hayatına girmeleridir. Bu nedenle ilk bal alımında ilk tercihimiz organik sertifikalı kadın arıcılardan ürün tedariğini sağlayarak gelecekte daha çok kadın girişimcinin kooperatifleşerek bu alanda üretime yönelmesini sağlamaktır.


  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • 100% YERLİ
    ÜRETİM
  • Koşulsuz Geri İade Garantisi
0533 664 99 15 0533 664 99 15