Blog Detayı

Stres İle Başa Çıkmanın En İyi İlacı - 15 / Ağustos, Cumartesi


Günümüzün en sorunlarından biri olan stresle başa çıkmanın doğal yollarından biri düzenli bal tüketimi.

 Günümüzün en sorunlarından biri olan  stresle başa çıkmanın doğal yollarından biri düzenli bal tüketimi.

 

HER GÜN BİR KAŞIK BAL  STRESİ ÖNLÜYOR

Hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz ev ve  işyerinde yaşadığımız stresle başa çıkmanın doğal yollarından biri düzenli bal tüketimi. Doğal cilt nemlendiricisi, antibiyotik ve vitamin deposu olarak da tanınan bal, her gün bir kaşık tüketildiğinde vücut direncini güçlendiriyor ve stresle mücadelede etkin rol oynuyor.

Uzun yaz günlerinin ardından iş yaşamındaki tempo da hızlanıyor. Bu yoğun koşuşturmanın, uzun toplantıların ve gece mesailerinin yardımına doğanın bize sunduğu mucizevi besinlerden biri olan bal yetişiyor. Minik kanatlarında evrenin sırrını taşıyan arıların armağanı olan balı kusursuzlukla sofralara taşıyan Sarıkovan Bal, sabahları güne yorgun başlamamak için bal tüketiminin önemli olduğunu vurguluyor.

‘‘ İŞ YAŞAMINDAKİ STRESİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUYOR”

Sabahları yorgun uyanmaktan ve gün boyu stres altında çalışmaktan şikâyetçi olanlar stresle doğal bir şekilde başa çıkmanın yolunu balda buluyor. Arı ürünlerinin birçok alanda kullanıldığını belirten Sarıkovan  Bal Ailesi, “İçerdiği enerji ve besin değerleriyle her yaş için önemli olan arı ürünleri, düzenli tüketildiğinde vücudun enerji ihtiyacını karşılıyor.  Bal, özellikle iş yaşamındaki stresi önlemeye yardımcı olmak için farklı yöntemlerle kullanılabiliyor. Arı ürünleriyle ilgili yapılan araştırmalarda balda 12 adet enzim olduğu saptanmıştır. Sabah aç karnına ılık suyla birlikte alınan bal içinde bulundurduğu magnezyum sayesinde stresin olumsuz etkilerinden koruyor” dedi.

Gün boyunca tükettiğimiz gıdalar arasında en kıymetli besinlerden biri olan balın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanların yaptığı araştırmalar, balın enerji verici özelliğinin yanı sıra, kasları harekete geçirerek kişiyi daha enerjik tuttuğunu gösteriyor.

Balın sağlığa faydaları arasında kolesterol seviyesinin kontrol edilmesi, diyabetin yönetilmesi, mide sorunlarının tedavisi, enfeksiyonlarla mücadele, enerji artırılması, mide bulantısının önlenmesi, kilo vermeye yardımcı olması, dinlendirici uykunun teşvik edilmesi, astımla mücadele, kepek sorunlarının giderilmesi ve cilt sağlığının iyileştirilmesi sayılabilir.

Tabiî ki bu faydaları görebilmek için Güvenilir bir marka ve Analizi yapılmış doğal BAL tercih edilmelidir.

 


  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • 100% YERLİ
    ÜRETİM
  • Koşulsuz Geri İade Garantisi
0533 664 99 15 0533 664 99 15